پرونده الکترونیک سلامت

تعریف اصلی مداریو ابزاری برای ثبت پرونده الکترونیک بیماران بوده است. اولین پزشکانی که به استفاده از مداریو روی آوردند درمانگران بیماری‌های غیرواگیر و به‌صورت خاص درمانگران دیابت بوده‌اند که خود به‌نوعی سابقه بیمار را ثبت می‌نمودند و این ابزار به ایشان امکان داد تا سابقه بیماران را ثبت نمایند تا در مطالعات و از آن مهم‌تر در درمان بیمار و برنامه‌ریزی درمان کمک نماید. همچنین مداریو ابزاری شد برای ارتباط بیشتر بیمار و پزشک و همچنین کمک به پیوستگی درمان.

نسخه الکترونیک

نسخه الکترونیک به معنی ارسال اتوماتیک دستورات پزشک به مراکز پاراکلینیکی و داروخانه است. مداریو اولین سامانه‌ای است که امکان ارسال نسخه الکترونیک را به بیمه پایه سلامت و بیمه کمیته‌امداد امام‌خمینی و به موازات آن به وزارت بهداشت را داراست. در ادامه مرکزی مانند داروخانه در صورت مراجعه بیمار و دریافت کد سماد (کد واحدی که به‌ازای هر ویزیت ایجاد می‌گردد) ایشان می‌تواند از لیست داروهای ایشان مطلع گردد. کد سماد با دریافت قدم به قدم داروها و خدمات به‌روز می‌گردد.

نوبت‌دهی و مدیریت زمان مطب

مداریو برای مطب‌های سرپایی طراحی شده که یکی از نیازهای ایشان برنامه‌ریزی زمانی برای بیماران و وقت‌دهی می‌باشد. مداریو می‌تواند توسط منشی با دسترسی مجزا مورد استفاده قرارگیرد. با ورود وقت‌های داده شده ضمن اطلاع‌رسانی پیامکی در زمان‌های لازم به بیمار به پزشک کمک می‌نماید به برنامه‌ریزی روزانه اشراف داشته و دسترسی راحت‌تری به اطلاعات آماری مطب داشته باشد. وقت‌دهی همچنین دسترسی به پرونده بیماران را تسهیل و تسریع می‌نماید.

پذیرش بیمار

پذیرش شامل اطلاعات مالی کلیه خدمات دفترچه ارزش‌های نسبی خدمات و مراقبت‌های سلامت بوده و به مطب اجازه می‎دهد هزینه‌های بیمار بر اساس خدمات ارائه شده محاسبه و با حساب هزینه‌ها و ضرایب بیمه پرداختی بیمار و بیمه را محاسبه و اعلام نماید.

برنامه ریزی موثر مطب

با ورود اطلاعات برنامه روزانه، مستقل از محل و زمان مورد نظر، پزشک می تواند به برنامه وقت های رزرو شده و همچنین پرونده الکترونیک بیماران دسترسی داشته باشد.

داشبورد اطلاعات مطب و درمان

هدف مداریو پوشش به همه نیازهای از جدول حضور بیماران و درآمد و اطلاعات دارویی گرفته تا امکان تحقیقات علمی و آماری و ... در یک محیط فراهم شده است.

امنیت اطلاعات پزشکی، اولویت اول مداریو

انعقاد قرادادهای مجزا با وزارت بهداشت، شبکه تحقیقات دیابت و سازمان نظام پزشکی کشور نظارت بر نگهداری اطلاعات نظارت و همکاری مشترک تعریف گردیده است.

کاملاً مبتنی بر وب و دسترسی مستقل از مکان

مداریو کاملاً مبتنی بر وب می باشد. برای استفاده از آن نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری نیست و درمانگر یا منشی ایشان می‌تواند با ورود در نرم‌افزار به کلیه اطلاعات خود دسترسی داشته باشد.

پشتیبانی سامانه مداریو

توسعه مداریو

مداریو با اتکا به دریافت پیشنهادات مختلف از بیش از دو هزار درمانگر فعال در نرم افزار در تلاش است تا با بهره‌گرفتن از نیازها و پیشنهادات کاربران قابلیت‌های مداریو را توسعه‌دهد. این توسعه در جهت تسهیل کاربری و ارتقای تجربه کاربری و یا ارائه قابلیت‌های جدید می‌باشد.

دسترسی 24 در 7

مداریو به صورت شبانه‌روزی و بدون تعطیلی در خدمت کاربران است. زمان پایین بودن مداریو در سال از چند ثانیه تجاوز نمی‌نماید. همچنین تیم پشتیبانی مداریو در تلاش هستند تا بهترین کیفیت خدمات پشتیبانی به گستره کاربران از شمال تا جنوب کشور ارائه نمایند.

آموزش مداریو

طراحی مداریو به گونه‌ای است که کاربر در اولین ورود به مداریو توسط نرم‌افزار به سادگی آموزش دیده و می‌تواند از قابلیت‌های نرم‌افزار استفاده نماید. همچنین در نرم‌افزار مستندی برای یادگیری کامل و یا رفع سوالات احتمالی وجود دارد.

ارتباط سریع و راحت

در صورتی که کاربران نیازی به راهنمایی یا اطلاعات داشته باشند می‌توانند با مدیرسیستم نرم‌افزار از طریق گفت‌و‌گوی آنلاین صحبت نموده و مشکل یا پیشنهادشان را منتقل نمایند. به این شکل در سریع ترین زمان می‌توان نیاز خود را به تیم مداریو انتقال داد و بازخورد لازم را دریافت نمود.

هزینه‌ها

لایسنس رایگان

عضویت و استفاده از مداریو به صورت رایگان می‌باشد. حتی خدمات پس‌از‌فروش مداریو به صورت آنلاین و بدون هزینه است. البته این بخشی از صرفه‌جویی هزینه‌های مکانیزاسیون مطب توسط مداریو است. با توجه به مبتنی بر وب بودن مداریو با وجود یک تبلت متصل به اینترنت با کمترین هزینه می‌توان مطب را به صورت کامل مکانیزه نمود. به عبارتی به‌غیر از نپرداختن هزینه برای نرم‌افزار و خدمات پشتیبانی و دریافت بهترین خدمت، کمترین هزینه سخت‌افزاری برای مکانیزاسیون مطب پرداخت می‌شود.

تجربه موفق پزشکان ما

کسانی که از مداریو استفاده می‌کنند، این‌طور گفتند...

"ایجاد یک سیستم رجیستری خصوصاً در بیماری‌های مزمن یکی از الزامات برای کشور است."

"مداریو به من امکان داده شرایط مادران باردار را به سادگی برای ایشان تشریح نمایم و روند بارداری را بهتر کنترل نمایم"

"قبلاً اطلاعاتی که برای تحقیقات نیاز داشتم را با اکسل جمع آوری می‌کردم ولی در حال حاضر اطلاعات جامع‌تری جمع می‌نمایم که برای تحقیقات آینده نیز به کارم خواهد آمد."

"من پرونده بیمار را حین تکمیل از طریق یک نمایشگر که به لپ تاپم متصل است به ایشان نشان می‌دهم. این امر مورد استقبال بیمارانم قرار گرفته و تعامل و تشریح شرایط برایشان ساده شده است"

"من صرفا در یک محل بیمار نمی‌بینم. از این که احساس می کنم پرونده همه بیمارانم از همه جا بدون محدودیت روی تبلتم در دسترس هست بسیار راضی هستم."

"قبلاً نرم‌افزارهای زیادی را دیده‌ام. مداریو قابلیت‌های به اندازه‌ای دارد. من بیش از سایر نرم‌افزارها با آن ارتباط برقرار کردم."

آقای دکتر سیدمحمد حسینی
پزشک عمومی
خانم ناظری
کارشناس ماما
آقای دکتر علی خانی
پزشک عمومی
خانم دکتر نسلی
کلینیک تخصصی دیابت و بیماری های متابولیک دانشگاه تهران
آقای دکتر شهریار موسوی نژاد
پزشک عمومی
آقای دکتر سید مرتضی صدر
پزشک عمومی

©کلیه حقوق مادی و معنوی سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و به شرکت دانش‌ بنیان پدیدار (راهکارهای سلامت پدیدار) تعلق دارد.