صفر تا صد نسخه الکترونیک برای مراجعین

Blog Single

در اجرای نسخه الکترونیک در ایران خلا آموزش جامع برای پزشکان آشکار و هویدا بوده است. اما در سمت مقابل جامعه پزشکی و درمانی کشور، بیماران و مراجعین آن‌ها قرار دارند که فقدان آگاهی در مورد نحوه دریافت خدمات از طریق نسخ الکترونیک در بستر سلامت الکترونیک، کاملا محسوس است و متاسفانه توضیحات زیادی درباره نحوه کار و روند مراجعه به پزشک تا دریافت دارو موجود نیست.

با توجه به این مسئله که سوالات متداول و تکراری بیماران از پزشکان باعث افزایش زمان و کندی روند معاینه می‌شود، مداریو راه حل را ارایه یک اینفوگرافی گویا به مخاطبین مطب و بیماران آنلاین می‌داند. به همین منظور پوستری با محتوای کامل و پاسخ به همه سوالات و تمامی اطلاعات مورد نیاز بیمار طراحی نموده است.

پزشکان می‌توانند این پوستر را در مطب نصب کرده یا برای بیماران ارسال کنند تا آن‌ها نیز نسبت به این موضوع اطلاعات کافی بدست آورند. به این منظور با ما همراه باشید و در ادامه پوستری که در این مطلب قرار گرفته، بهره‌مند شوید.

برای ارایه این پوستر به بیمار کافی است، آن را دریافت یا لینک آن را برای دفاتر خدمات فنی ارسال کنید. پرینت پوستر را در اتاق‌های انتظار مطب، بیمارستان یا درمانگاه نصب فرمایید. همان‌طور می‌توانید این فایل را برای بیماران غیرحضوری قبل یا بعد از ویزیت ارسال فرمایید.

مراحل معاینه و انجام آزمایشات

از هنگام مراجعه بیمار به پزشک تا هنگام دریافت خدمات پاراکلینیکی نظیر آزمایش، تصویربرداری،‌فیزیوتراپی یا خدماتی که خود پزشک شخصا و راسا در مرکز درمانی انجام می‌دهد،‌ روال مشخصی برای درمانگر دارد. اما در سمت دیگر بیمار در این خصوص اطلاعات چندانی ندارد. نسخه ثبت شده در مداریو چگونه قابل تهیه است؟ خدمات پاراکلینیک تجویز شده در نسخ ثبتی چگونه انجام می‌شود؟ در ادامه فرآیند تهیه یا دریافت نسخه را قدم به قدم بررسی خواهیم کرد. برای آشنایی با صفر تا صد نسخه الکترونیک با ما همراه باشید.

قدم اول

اولین قدمی که توسط بیمار انجام می‌شود، رزرو نوبت است این امر را می‌توانید به روش حضوری، تلفنی یا اینترنتی انجام دهید.

قدم دوم

پس از مشخص شدن زمان مراجعه به پزشک، می‌بایست طبق زمان مشخص شده در مطب حضور داشته باشید تا پزشک شما را معاینه و ویزیت کند.

قدم سوم

وقتی که ویزیت شما توسط پزشک انجام می‌گردد، نوبت به ثبت نسخه الکترونیک می‌رسد. اگر نیاز باشد آزمایشی انجام داده یا دارویی مصرف کنید، پزشک آن را از طریق نسخه الکترونیک ثبت می‌کند. شما کد رهگیری نسخه ثبتی را از طریق پیامکی که برای‌تان ارسال می‌شود دریافت می‌کنید.

قدم چهارم

این مرحله، چالش برانگیزترین مرحله آموزش صفر تا صد نسخه الکترونیک محسوب می‌شود. زمانی که به داروخانه یا مراکز ارائه دهندگان خدمات پاراکلینیک مراجعه می‌کنید، اگر به منظور دریافت نسخه خودتان مراجعه کرده‌اید، کارت شناسایی خودتان را ارائه بدهید. متصدی مرکز ارائه‌دهنده خدمات با وارد کردن کدملی شما می‌تواند نسخه الکترونیک شما را مشاهده کند.

ممکن است که شما دو یا چند نسخه ثبت شده داشته باشید. در این صورت به کدرهگیری نسخه نیاز دارید تا آن نسخه مشخص را دریافت کنید. برای همه مراکز درمانی فقط ارائه مدرک شناسایی عکس دار لازم است و نیازی نیست که مدارک دیگری را با خود به مرکز ببرید.
اگر برای تهیه نسخه فرد دیگری مراجعه کرده‌اید کافی‌است کد رهگیری نسخه فرد مدنظر را به همراه کدملی ایشان را اعلام کنید و اقدام به تهیه نسخه دارویی ایشان کنید.

اگر باید به مرکز تزریقات مراجعه کنید، فقط با ارائه کارت شناسایی، پرستارها نسخه‌تان را مشاهده کرده و فرآیند تزریق انجام می‌شود.

صفر تا صد نسخه اکترونیک

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید